top of page
arkada.jpg

BLOG

 • PARÇA DEĞİŞİMİ
  Aktifprime olarak araçlarınızda orjinal yedek parça değişimini profesyonelce ve uzmanca gerçekleştiriyoruz. Aracınızı en az sizin kadar düşünüyoruz ve siz istemediğiniz sürece yan sanayi parça tercih etmiyoruz. Orjinal yedek parça kullanarak, aracınızın garantisini bozmamış oluyoruz, rahatlıkla garanti haklarınızdan faydalanıyorsunuz. Detaylı bilgi için lütfen tarafımızla iletişime geçiniz.
 • MOTOR YAĞI DEĞİŞİMİ VE BAKIMI
  Motor yağı, otomobilin en önemli unsurlarından biridir. Motor aşınmalarının büyük bir bölümü, uzun süre motor yağı değişimi yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Yeni otomobillerde kalitesiz ve yanlış motor yağı seçimi, uzun süre motor yağı değişimi yapmadan devam etmek, yepyeni araçlarımızın motorlarının uzun kilometre ile sorunsuz devam ederek kullanılmasının önüne geçen en önemli etkenlerdendir. Aktifprime olarak aracınızın fabrika dolum yağını tercih ediyor, her markanın kendine ait orjinal yağları ile değişim hizmeti veriyoruz. Yağ değişimini yaparken de motorunuzun önce içini temizliyoruz. Detaylı bilgi için lütfen tarafımızla iletişime geçiniz.
 • HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ VE BAKIMI
  Araçlarda kullanılan filtreler genellikle periyodik bakım sürelerinde değiştirilmektedir. Bu bakımlar markalara bağlı olmaktadır, 10.000 km ile başlayan genellemelerde arasında ya da 1 yıllık sürede değişimler yapılmaktadır. Eğer periyodik bakım Aktifprime gibi uzman bir servis ile yapılıyor ise zaten servisimiz orjinal parça kullanmaktadır. Bu filtre kirlilik yaratabilecek tüm unsurları tutar ve havanın temiz bir şekilde geçmesini sağlar. Hava filtresi olmasaydı söz konusu kirler ve tozlar hem yakıt içerisin karışacak hem de motora büyük zararlar verebilirdi. Kirler zaman içerisinde motorun aşınmasına neden olur ve büyük zararlar verir bu da araç sahibine yüklü bir masrafa neden olurdu.
 • YAKIT FİLTRESİ DEĞİŞİMİ VE BAKIMI
  Aktifprime hizmet kapsamında araç sahiplerinin de dikkat etmesi öncelikli olan en önemli konulardan biri de mazot filtresi değişimidir ve bu konuda dizel araçlarda hayati önem taşımaktadır. Araçlarda yakıtın pis olduğu zamanlarda motora pis partiküllerin geçişini önleyen filtre yakıt filtresidir ve bu filtre motoru korur. Güvenliğimiz, sağlığımız için aracınızında sağlığı için vede çevreyi düşünerek araç periyodik bakımlarımızı zamanında ve eksiksik profesyonel oto servis ve tamiri hizmeti veren Aktifprime oto servisimizde yaptırmanız büyük bir önem arz eder. Mümkün olduğunca orjinal yedek parça, eğer mümkün değilse kaliteli parçalar kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Aktifprime olarak her zaman orjinal ve orjinal eş değeri yakıt filtreleri ile aracınızın yakıt filtresini değiştiriyoruz.
 • FREN BALATASI DEĞİŞİMİ VE BAKIMI
  SORU: “Seri Üretim Onaylı Fren Balatası” ne demek? Araç üreticilerinin ürettikleri her araç tipi için yaptırdıkları ECE R 13 veya ECE R 13 H Fren Tip Onay testlerinden geçen ve seri üretimde kullandıkları OEM (Orijinal) fren balatası/balatalarıdır. Bu balataların üzerinde üretici numarası vardır, E işareti yoktur. Araç üretim bandında kullanıldığı gibi, Yedek Parça Fren Balatası olarak da kullanılabilir. SORU: “Onaylı Yedek Parça Fren Balatası” ne demek? ECE R 90 Yedek Parça Fren Balatası onay testlerinden geçen, araç üretim bandında kullanılmayan , ancak yedek parça olarak kullanılabilen balatadır. E işareti vardır. SORU: Fren balatalarında ASBEST kullanımı yasak mı? EVET ! Üretilen veya ithal edilen tüm araçlarda 71/320/AT Fren Mevzuatı gereği 30 Temmuz 2004 itibariyle ASBEST’li Fren Balatası yasaktır. 01.04.08 itibariyle de her türlü balata üretiminde ASBEST yasaktır. Yani Yedek Parça Fren Balatalarında da ASBEST yasaktır. ECE R 90 onaylı fren balatası olmayan ürünler Aktifprime da satılmamaktadır.
 • YAĞ FİLTRESİ DEĞİŞİMİ VE BAKIMI
  Örneğin zamanında değiştirilmeyen bir yağ filtresi, basınçtan delinerek motordan kopan partiküllerin döngüde filtrelenmesi yerine motor içinde devir daim yaparak aşınmayı arttırır ve filtrelenmeyen yağı daha da çok kirletebilir. Buna ek olarak tıkanan bir yağ filtresi yağın geçişini önleyerek motorun yağlanmasının durmasına sebep olabilir. Bu da motordaki sıcaklığın tahliye edilememesine sebebiyet verebilir. Çünkü yağ döngüsü, motoru soğutan bir yapıda dizayn edilmiştir. Yağ döngüsü durunca motor yağlanmaz ve aşınma artar. Buna bağlı olarak da yatak sarma diye tabir edilen durum meydana gelir. Yağ filtresi motorun çalışmasından dolayı ortaya çıkan metal tozlarının yağ karterine inmesini engeller ve aracın daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu nedenle yağ değişimi kadar yağ filtresinin değişimi de önemlidir. Aktifprime olarak her zaman orjinal yağ filtresi veya eş değer yağ filtresi kullanıyoruz.
 • POLEN FİLTRESİ DEĞİŞİMİ VE BAKIMI
  Aktifprime soluduğunuz hava önem verir ve kullandığı polen filtreleri kaliteli orjinal eşdeğer parçalardır.
 • ARIZA TESPİTİ
  Profesyonel çalışanlarımız, profesyonel arıza tespit cihazları ile saniyeler içerisinde arıza tespitini yaparak, aracınız için doğru olan onarımı belirliyor.
 • ARAÇ KLİMA GAZI DOLUMU
  Araçlarınız için güvenle klima gazı kaçak kontrolünü ve dolumunu servisimizde yaptırabilirsiniz. Araç klima dezenfektanı, oto klima temizleme, araç klima kanal temizliği, oto klima gazı dolumu hizmetleri sunmaktayız.
 • 7/24 YOL YARDIM HİZMETİ
  7/24 Yol Yardım Hizmetimiz en zor anınızda sizin yanınızda ! Aktifprime olarak sizlere, Acil Yol Yardım ve Oto Kurtarıcı Hızlı, Güvenilir ve Ekonomik Hizmetli çalışmalar sunarak hizmet kalitemizi en üst düzeye çıkarma hedefindeyiz. Yolda mı kaldınız dert etmeyin! Hizmetlerimiz Oto Kurtarma, Acil Çekici, Yol Yardımı ile sizlere bir telefon mesafesindeyiz. Beylikdüzü lokasyonunda bulunan firmamızın hizmet verdiği yakın lokasyonlar aşağıda verilmektedir; Avcılar yol yardım hizmeti, Esenyurt yol yardım hizmeti, Büyükçekmece yol yardım hizmeti, Hadımköy yol yardım hizmeti, Yakuplu yol yardım hizmeti, Kavaklı yol yardım hizmeti, Bizimkent yol yardım hizmeti, Esenkent yol yardım hizmeti, Bahçeşehir yol yardım hizmeti. olarak sınırlı kalmamakta ve mesafe bağımsız olarak yol yardım hizmetimiz bulunmaktadır. Aracınız yolculuk esnasında birden bire stop etti, telaşlanmayın ve uzman bir kişi değilseniz motor kaputunuzu açarak herhangi bir yanlış işlem yapmamaya gayret edin. Aracınızın gösterge panelinde yer alan uyarılara bakarak aracınız sizlere nerede problem olduğunu söylüyor olabilir. Aracınızı periyodik olarak bakımda tutuyorsanız bu gibi problemler ile karşılaşma olasılığınız daha az ihtimallerde olacaktır. Periyodik bakım bu konuda çok çok önem kazanmaktadır. Aracınızın km sine ve yılına göre düşünülerek yapılan bu çalışmalar araç arızalarını ve kazalara sebebiyet vermeleri istatistiklere göre yüksek oranda azaltmaktadır. Öncelikle yapılması gereken aracınızı eğer tanıyorsanız şüphelendiğiniz arızanın ne olabileceğini düşünerek hareket edeceğiz. Motorunuz su mu kaynattı ? Evet bu sizler için büyük bir probleme dönüşebilir, bu durumda kesinlikle motorunuzu çalıştırmayın hararet yapan motorun soğumasını bekleyin. Sıcak havalarda motor hareretleri dur kalk şeklinde ilerleyen trafiklerde motor fan açmaması sebebi ile meydana gelebilen durumlarda (sadece bu durum söz konusu olmayabilir) Motorunuz mu dondu ? Soğuk havalarda da motorunuzda antifiriz kullanımı yapmanızı kesinlikle donmalara karşı kullanmanızı ve bunu ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Aşırı soğuklarda aracın motor bloklarındaki suyun donması ile hacim büyümesi yaşanarak motor bloklarınızda çok büyük onarım isteyen çatlamalar oluşabilir ve size gerçekten çok pahalıya gelebilir. Bu durumla karşılaşırsanız kesinlikle aracınızı çalıştırmadan yol yardım hizmetimize başvurabilirsiniz. Aracınız ekipler tarafından uzmanca alınarak en az hasar ile kurtarılmaya çalışılacaktır. Web sitemizdeki bilgiler, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır ve dikkatlice uygulanmalıdır. Bu konuda profesyonel olmayan hizmetlerden ve kendi başınıza uzman değilseniz herhangi bir deneme yapmamanızı önemle tavsiye ederiz. Uygun ekipman ve profesyoneller ile birlikte yol yardım ve diğer oto servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. 7/24 Destek Hattı 0212 875 29 29 0552 875 29 29
bottom of page